PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=394672}

Markiza de Pompadour, królewska faworyta

Jeanne Poisson, Marquise de Pompadour
6,9 953
oceny
6,9 10 1 953
Markiza de Pompadour, królewska faworyta
powrót do forum filmu Markiza de Pompadour, królewska faworyta

Poszukałam w internecie trochę informacji o tym filmie. Oglądałam go raz ale nic nie rozumiałam bo był po francusku. Wizualnie świetny.

Obsada:
Jeanne Poisson - Helene de Fougerolles
Vincent Perez - Ludwik xv
Charlotte De Turckheim - Maria, królowa
Damien Jouillerot - delfin Francji
Chloé Stéfani - Henrietta
Léa Wiazemsky - Adelajda

to tylko część obsady

kateliza

Jeanne Antoinette Poisson była francuską mieszczką, która wyszła za mąż za Karola Wilhelma Le Normant d'Etiolles. Ludwik XV zauroczony Jeanne i ślepo w niej zakochany, wywołał skandal i dał Karolowi tytuł markiza w zamian za żonę. Mimo że Poisson pochodziła z nizin społecznych, była inteligenta i otrzymała rzetelne wykształcenie, dlatego nie była tylko kochanką Ludwika, ale także miała duży wpływ na politykę króla.

jolkaa_25

Do tych, którzy obejrzeli: Warto?
Zawsze jak mam oglądać filmy związane z historią (szczególnie Francji- jestem na to wyczulona) to obawiam się przekształcenia faktów, tak aby film był łatwiejszy w odbiorze i w efekcie tworzył pseudoromantyczną papkę.

ocenił(a) film na 10
xlaviex

Oczywiście, że warto. Piękne kostiumy no i gorzka prawda. Oglądałam z lektorem, jest dość długi bo chyba
nawet dochodzi do 3h. Polecam wszystkim. Osobiście kostiumowe to mój konik:)

ocenił(a) film na 9
curlyola

Popieram, lubię filmy kostiumowe/historyczne a ten przypadł mi do gustu bardzo. Dziwne, że taki mały odzew przy tak dobrym filmie, czyżby tak mało ludzi go widziało ? szkoda

amazonka123

A gdzie można go znaleźć?

Kedda

na stronie kinomaniak . tv

Justitia

na kinomaniaku jest tylko 1 czesc ;/ gdzie moge znalezc 2??

ocenił(a) film na 8
Kedda

Na c h o m i k u j . pl są dwie wersje z lektorem, jedna o ciut lepszej jakości - warto wykorzystać opcje podglądu filmu jaką ten portal oferuje.

ocenił(a) film na 8
MysteryVeil

sorry że z takimi odstępami, ale filmweb mi banował adres

ocenił(a) film na 8
amazonka123

Bardzo ciekawy filmu z punktu widzenia przestrzegania zasad Wersalu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones